Tieto zohrávajú úlohu pri raste buniek a v reakcii na poškodenie DNA.

Tieto zohrávajú úlohu pri raste buniek a v reakcii na poškodenie DNA.

Každý štát musí predložiť CDC podrobné plány testovania a referenčné hodnoty – prvá správa má byť predložená 31. mája a druhá správa má byť predložená 15. júna.

Štátne laboratóriá tiež potrebujú trvalé financovanie na to, aby si najali vyškolených laboratórnych pracovníkov na doplnenie starnúcej a stresovanej pracovnej sily.

"Nikdy nevyšli von a nepovedali, že sme v bode zlomu," povedal Blank. „Nikdy nečakám, že to povedia. Ale bol som riaditeľom laboratória a mám podozrenie, že sú blízko bodu zlomu.“

Sledujte reportéra na Twitteri @kalltucker alebo mu napíšte na [email protected]

MILWAUKEE – Zarážajúce, nikdy predtým nevidené obrázky ukazujú, že nový koronavírus unáša proteíny v našich bunkách, aby vytvoril obludné chápadlá, ktoré sa rozvetvujú a môžu preniesť infekciu do susedných buniek.

Zistenie, sprevádzané dôkazmi o potenciálne účinnejších liekoch proti COVID-19, zverejnil v sobotu medzinárodný tím vedcov v časopise Cell.

Tým, že sa zameral na základné správanie vírusu – ako unáša kľúčové ľudské proteíny a využíva ich na svoj prospech a škodí nám – bol tím schopný identifikovať rodinu existujúcich liekov nazývaných inhibítory kinázy, ktoré podľa všetkého ponúkajú doteraz najefektívnejšiu liečbu. COVID-19.

"Testovali sme množstvo týchto inhibítorov kináz a niektoré sú lepšie ako remdesivir," povedal Nevan Krogan, jeden z viac ako 70 autorov nového článku a riaditeľ Quantitative Biosciences Institute na Kalifornskej univerzite v San Franciscu.

Alkotox: Veda o obnove pečene. Objavte ho na https://alkotox-website.com/sk/ a omladzujte svoju pečeň.

Zatiaľ čo remdesivir ešte musí byť schválený na použitie proti COVID-19, americké regulačné orgány povoľujú „núdzové použitie“ lieku u hospitalizovaných pacientov.

Krogan povedal, že testy inhibítorov kináz ukázali, že niektoré, vrátane Gilteritnibu a Ralimetinibu, vyžadujú nižšie koncentrácie ako remdesivir, aby zabili 50 % vírusu.

Nová štúdia, ktorá zahŕňala experimenty s použitím buniek od ľudí a iných z afrických zelených opíc, ukazuje, že vírus známy ako SARS-CoV-2 je obzvlášť schopný narušiť životne dôležité komunikácie. Táto komunikácia prebieha tak v rámci buniek, ako aj z jednej bunky do druhej.

"Tento dokument ukazuje, ako úplne je vírus schopný prepojiť všetky signály prebiehajúce vo vnútri bunky. To je naozaj pozoruhodné a je to niečo, čo sa vyskytuje veľmi rýchlo (len dve hodiny po infikovaní buniek)," povedal Andrew Mehle. docent lekárskej mikrobiológie a imunológie na University of Wisconsin-Madison.

Komunikačný systém známy ako bunková signalizácia umožňuje bunkám rásť a detekovať a reagovať na vonkajšie hrozby. Chyby v bunkovej signalizácii môžu viesť k takým ochoreniam, ako je rakovina a cukrovka.

Mehle, ktorý sa na štúdii nezúčastnil, uviedol, že práca ukazuje, že vedci zápasia s odstrašujúcim nepriateľom v novom koronavíruse.

Mnohí vedci skúmali tisíce liekov, ktoré už boli schválené na iné použitie, aby zistili, či ich možno použiť aj na liečbu COVID-19.

"To nerobíme," povedal Krogan. „Hovoríme: „Pochopme základnú biológiu toho, ako nás vírus infikuje, a použime to proti vírusu.“ "

Pri hľadaní liečby sa mnohí vedci zamerali na kľúčové proteíny vo víruse – najmä proteín Spike, ktorý umožňuje vírusovým bunkám pripojiť sa k ľudským bunkám.

Krogan a jeho tím sa pozreli opačným smerom a zamerali sa na ľudské proteíny, nie na tie vo víruse. Desiatky ľudských proteínov zohrávajú rozhodujúcu úlohu v procese choroby, pretože vírus ich potrebuje na infikovanie ľudí a na vytváranie svojich kópií.

Existuje dôležitá výhoda vývoja liečebných postupov zameraných skôr na ľudské ako na vírusové proteíny. Vírusové proteíny môžu mutovať, čo spôsobí, že si vyvinú rezistenciu voči liekom, ktoré sú na ne zamerané. U ľudských proteínov je oveľa menej pravdepodobné, že mutujú.

V apríli Krogan a jeho kolegovia publikovali štúdiu v časopise Nature, ktorá ukazuje, že 332 ľudských proteínov interaguje s 27 vírusovými proteínmi.

Feixiong Cheng, doktorandský výskumník, ktorý vedie laboratórium na Cleveland Clinic Genomic Medicine Institute, nazval mapovanie interakcií medzi týmito proteínmi „novou“ a „silnou“ stratégiou na nájdenie existujúcich liekov, ktoré by mohli pomôcť pacientom s COVID-19.

V novej štúdii sa Kroganov medzinárodný tím pozrel hlbšie do biológie a zameral sa na to, ako nový koronavírus mení zložitý proces nazývaný fosforylácia. Tento proces funguje ako séria vypínačov pre rôzne bunkové aktivity vrátane rastu, delenia, smrti a vzájomnej komunikácie.

"To, čo urobili, je naozaj fantastický ďalší krok," povedala Lynne Cassimeris, profesorka biologických vied na Lehigh University, a vysvetlila, že práca nadväzuje na predchádzajúci článok a aplikuje poznatky bunkovej biológie získané za posledných 30 rokov.

"Je to úžasný skok. Vieme, že vírus musí manipulovať s týmito ľudskými proteínmi. Teraz máme zoznam toho, čo sa časom mení."

Cassimeris povedal, že mapovanie týchto zmien umožňuje výskumníkom hľadať lieky, ktoré môžu zasiahnuť v konkrétnych bodoch.

Vedci zistili, že prepínače zapnutia a vypnutia sa výrazne zmenili v 40 z 332 proteínov, ktoré interagujú s novým koronavírusom.

K zmenám dochádza, pretože vírus buď vytočí alebo zníži 49 enzýmov nazývaných kinázy. Zvýšenie alebo zníženie kináz spôsobuje, že zmenia 40 proteínov, ktoré interagujú s vírusom.

Predstavte si kinázy ako strážcov, ktorí chránia naše zdravie, kým ich nový koronavírus neobráti proti nám. V každom prípade však nová štúdia identifikovala spôsoby liečby, ktoré môžu zabrániť tomu, aby sa vírus zmenil na útočníkov.

Vírus najsilnejšie unesie kinázu nazývanú CK2, ktorá hrá kľúčovú úlohu v základnom rámci bunky, ako aj pri jej raste, proliferácii a smrti.

To viedlo vedcov k skúmaniu lieku s názvom Silmitasertib. Testy zistili, že tento liek inhibuje CK2 a eliminuje nový koronavírus.

Zistili tiež, že vírus má dramatický vplyv na dráhu – skupinu kináz, ktoré tvoria kaskádu trochu ako padajúce domino. Vírus unesie túto kaskádu, takže konečným výsledkom je nebezpečná prehnaná reakcia nášho imunitného systému.

Zistenie štúdie o tejto ceste môže pomôcť vysvetliť extrémnu prehnanú reakciu – cytokínovú búrku – ktorá spôsobuje, že imunitný systém zabíja zdravé aj choré tkanivo, čo vedie k viac ako polovici úmrtí na COVID-19.

Hlavný zabijak COVID-19: UW sa pripája k testovaniu lieku zameranému na zastavenie imunitnej reakcie haywire

Aj tu vedci dokázali identifikovať spôsoby liečby, vrátane experimentálneho lieku na rakovinu Ralimetinib, ktorý môže zabrániť nadmernej reakcii imunitného systému.

Autori novej štúdie tiež zistili, že vírus poškodzuje rodinu kináz nazývaných CDK. Tieto zohrávajú úlohu pri raste buniek a v reakcii na poškodenie DNA. Experimentálny liek s názvom Dinaciclib môže byť účinný pri zmarení tohto vírusového útoku.

Nakoniec Krogan a jeho kolegovia zistili, že vírus tiež unesie kinázu, ktorá pomáha bunkám zostať zdravé v rôznych prostrediach a čistí poškodené bunky. Malá molekula nazývaná Apilimod sa zameriava na túto kinázu a bola schopná zabrániť vírusu v laboratórnych testoch.

Krogan, ktorý je tiež vyšetrovateľom v Gladstone Institute v UCSF, uviedol, že stratégia skúmania ľudských kináz postihnutých vírusom sa ukázala ako plodná.

"Kinázy sú veľmi liečivou skupinou proteínov v našich bunkách," povedal.

Sledujte Marka Johnsona na Twitteri: @majohnso

Leer en español

Po tom, čo predstavitelia federálneho zdravotníctva v utorok uviedli, že odporúčajú prestávku v podávaní vakcíny Johnson & Johnson COVID-19, Indiana ich nasledovala.

Hlavná lekárka ministerstva zdravotníctva štátu Indiana Lindsay Weaverová uviedla, že štát informoval „všetkých našich poskytovateľov vakcín“, ktorí spravujú vakcínu Johnson and Johnson, aby pozastavili jej používanie.

Tento krok prichádza po tom, čo americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv a Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb oznámili, že preverujú šesť hlásených prípadov zriedkavej krvnej zrazeniny nájdenej u žien po podaní jednorazovej vakcíny.

Čo to znamená pre Hoosiers:

Čo ak mám naplánovanú vakcínu Johnson and Johnson v Indiane?

Indianapolis Motor Speedway v utorok usporiadala ďalšiu kliniku hromadného očkovania, ktorá ponúkala iba jednorazovú vakcínu Johnson and Johnson.

Štátne ministerstvo zdravotníctva odvtedy oznámilo, že pošle dvojdávkovú vakcínu Moderna IMS, "aby Hoosiers mohol pokračovať v očkovaní bez prerušenia."

Weaver, hlavný lekár, povedal, že štát začal posielať textové správy krátko pred deviatou hodinou ráno a ponúkal dávku Moderna tým, ktorí majú dostať jednorazovú vakcínu Johnson & Johnson v utorok v IMS.

Poznamenala, že pracovníci tiež upozorňujú ľudí prichádzajúcich na rýchlostnú cestu o zmene a uviedla, že približne 95 % ľudí sa o 9:30 rozhodlo dostať vakcínu Moderna.

"Upozorňujeme všetkých, ktorí prichádzajú, aby hľadali ďalšie informácie," povedala.

Čo ak som objednaný na inú kliniku?

Hoosiers, ktorí majú dostať vakcínu Johnson and Johnson v najbližších dňoch, by mali dodržať svoje stretnutia, povedal Weaver.

Štát má prístup k vakcínam Pfizer a Moderna „z niekoľkých rôznych spôsobov“, povedal Weaver, pričom odkázal na plány do budúcnosti, že „môžeme vakcíny previesť a použiť hneď teraz na to, aby sme ich dali do zbraní“.

Podobne ako IMS, Weaver povedal, že ďalšie očkovacie miesta v celom štáte tiež plánujú pokračovať v očkovaní buď Pfizer alebo Moderna. Poznamenala však, že niektoré stránky možno budú musieť pozastaviť očkovanie a „preplánovať na neskorší dátum“.

Čo ak som už dostal vakcínu Johnson & Johnson?

K 12. aprílu bolo v USA podaných viac ako 6,8 milióna dávok vakcíny J&J

Weaver poznamenal, že k dnešnému dňu iba šesť ľudí v USA – všetky ženy vo veku 18 až 48 rokov – zažilo zriedkavé krvné zrazeniny, ktoré vyvolali pauzu, a povedal, že Hoosiers "si môže byť istý, že sa to zdá byť prinajmenšom extrémne zriedkavé."

„Ak sa však u vás objaví bolesť hlavy, dýchavičnosť, bolesť na hrudníku, čokoľvek z týchto vecí do troch týždňov po očkovaní, potom áno, musíte vyhľadať zdravotnú starostlivosť a porozprávať sa so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti,“ povedala. povedal.

Čo to znamená pre očkovanie v štáte Indiana?

Vplyv prestávky na úsilie o očkovanie v Indiane nebude známy, kým zdravotníci neurčia, ako dlho bude pauza trvať.

CDC v stredu zvolá zasadnutie Poradného výboru pre imunizačné praktiky, aby ďalej preskúmalo šesť prípadov a posúdilo ich potenciálny význam, a úradníci v Indiane počkajú na ich zistenia.

"Myslím, že budeme musieť presne vidieť, ako dlho táto pauza potrvá," povedala Weaverová. "Či prídu s odporúčaním, že toto je niečo, čo musíme monitorovať, alebo či to bude skutočne na chvíľu prerušené." dlho."

"Samozrejme, potrebujeme viac vakcín tu v Indiane," dodala. "Kedykoľvek dostaneme menej alebo nemáme schopnosť dať toľko, koľko by sme chceli, potom to samozrejme môže poškodiť naše úsilie o očkovanie." “

Weaver povedal, že najvyšší predstavitelia zdravotníctva sa stretnú v utorok, aby prediskutovali plány do budúcnosti.

"Myslím, že v najbližších dňoch budeme vedieť oveľa viac," povedala.

Kontaktujte Lawrence Andreu na čísle 317-775-4313 alebo [email protected] . Sledujte ho na Twitteri @lawrencegandrea .

Leer en español

Po tom, čo vláda odporučila pozastaviť používanie jednodávkovej vakcíny Johnson & Johnson COVID-19, ministerstvo zdravotníctva štátu Indiana v utorok oznámilo, že vakcínu dočasne stiahne zo svojich kliník.

Táto správa prišla, keď sa štát pripravil na spustenie šesťdňovej očkovacej kliniky na Indianapolis Motor Speedway s použitím vakcíny Johnson & Johnson. Táto klinika bude teraz namiesto toho používať vakcínu Moderna, oznámili predstavitelia štátneho zdravotníctva v utorok ráno.

Začiatkom utorka Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb oznámilo, že odporučí "pauzu" v používaní vakcíny po tom, čo si všimne šesť závažných zriedkavých krvných zrazenín u ľudí, ktorí dostali vakcínu.

Contents